2013. június 2., vasárnap

Margaréták májusa

Május 13-án bio-nap volt az óvodában.
A gyerekekkel plakátot készítettünk. Újságokból kinyírtunk egészséges és egészségtelen táplálékokat, majd felragasztottuk egy kartonra. Ezután az otthonról hozott gyümölcsöket, zöldségeket megtisztítottuk és feldaraboltuk. Közben gyakoroltuk a színeket, halmazokat alkottunk. Megbecsültük miből van több, kevesebb, ugyanannyi. Készítettünk körözöttet, káposztafejből pedig sünit. Ezután közösen elfogyasztottuk.Az iskolába készülőkkel kiszíneztük a ballagók emlékkönyvét. már nagyon várják az iskolát, ezért iskolásat játszunk, igazi táskával, füzetekkel, tolltartók "kincseivel". Dalokkal, versekkel készülünk a ballagásunkra.
 
Mentovics Éva: Iskolás leszek.
 
Iskolába járok ősztől, mert már hatéves vagyok.
Hátamra veszem a táskám, s indulok, mint a nagyok.
 
Táskámban sok tarka könyv van, mesékkel és képekkel.
Amint lapozgattam őket, úgy tűnt minden érdekel.
 
Igyekszem majd megtanulni mielőbb az ÁBC-t,
 meglepem az Anyukámat, én olvasok majd mesét.
 

Nincsenek megjegyzések: