2017. május 31., szerda

2017. május 26., péntek

Gyereknap az óvodában

Az idei gyereknapot óvodánk "zártkörűen" rendezte meg, a gyerekek a délelőtt folyamán részt vehettek különböző mozgásos játékokon, ugrálóvárban játszhattak illetve megmutathatták mennyire bátran tudnak szerepelni.

2017. május 17., szerda

Az iskolában jártunk

Az iskolakezdés rengeteg kérdést, bizonytalanságot hozhat magával a gyermekek számára. Hogy ezeket leküzdjék, a Pilisi Gubányi Károly Általános Iskola vendégül látta leendő elsőseit, hogy ismerkedjenek, barátkozzanak az iskola hangulatával, a tanítókkal.
Megtekinthettünk egy tanórát, játékosan barátkoztak az iskola intézményével.

2017. május 5., péntek

Óvodai nyílt napok

Idén is szeretettel vártuk az anyukákat, apukákat, nagymamákat, nagypapákat óvodai nyílt napjainkra. Vendégeink betekinthettek az óvodásaink mindennapjaiba, részt vehettek foglalkozásainkon.
Várunk mindenkit szeretettel jövőre is!

Kerekerdő csoport

2017. április 28., péntek

Testvéróvodák lettünk!

A nevelőtestületi tanulmányi kirándulásunk keretében Kiskunhalasra látogattunk el. Megcsodáltuk a világon egyedülálló Halasi csipkét, felfedeztük a város szépségeit.

Vendégül látott minket a kiskunhalasi Százszorszép Óvoda "Csipke óvoda-ként" is emlegetett tagóvodája, ahol a gyerekek egy kedves kis műsorral és maguk készítette ajándékkal örvendeztettek meg minket.

A látogatás alkalmával intézményvezetőink aláírták azt a dokumentumot, melynek megkötésétől a Százszorszép Óvoda és a Játékország Óvoda testvéróvodákká fogadják egymást.

Szeretnénk, ha ez a kapcsolat elősegítené szakmai fejlődésünket, kiszélesíti látókörünk, segíti majd a szakmai együttműködést.

2017. április 21., péntek

A Föld Napja

A Föld Napján összefogtak kicsik-nagyok és együtt tettük szebbé udvarunkat. Gyönyörű virágok kerültek a kiskertekbe, kaspókba kosarakba, melyekhez ezúton is köszönjük a szülői segítséget!
Miután megismerkedtünk a kertészkedés fortélyaival közösen alkotott az óvoda minden lakója egy nagy térképet,
az összefogás és az összetartozás jeleként.

Napocska csoport

Katica csoport

2017. április 12., szerda

A Víz világnapja, kirándulás a Margit szigeten

A Víz világnapja alkalmából érdekes kísérleteket próbálhattak ki a csoportokban.
Továbbá minden évben ellátogatunk az iskolába készülő gyerekekkel a Margit szigetre. Testközelből figyeljük meg a víz jellemzőit, megcsodáljuk a Dunát. Megfigyeltük a vadaskert állatait.
Mindezek után felszabadultan játszhattunk egyet a sziget hatalmas játszóterén.

2017. március 13., hétfő

Építkezés a Tarkalepkében

A Tarkalepke csoport fiúi összefogtak egy közös építkezés érdekében. A megvalósítás hosszú ideig húzódott, de kitartásukkal és remek ötleteikkel megtudták valósítani elképzelésüket.
A végeredmény pedig egy igazi "égig-érő" torony lett.

Hóvirágok a Kerekerdőben

Óvodánk büszkén viseli a Zöld Óvoda nevet. Ennek szellemiségében hulladékból (PET palack) készítettünk a Kerekerdő csoportban dekorációt. Elkészültek a hóvirágok, majd következtek a virágtartó vázák.

Kiszebáb égetés

Minden évben a Kiszebáb elégetésével, hangos mondókázással, énekléssel, csörgőkkel riasztják el óvodásaink a telet. A szép tavaszi időjárás érkezésével azt gondoljuk, ez idén is sikerült.

Farsangolás az óvodában

Margaréta csoport

2017. február 28., kedd

2017. február 24., péntek

Gézengúz együttes

Óvodánkban járt a Gézengúz együttes. A gyerekek egy interaktív érdekes előadáson vehettek részt. Énekeltünk, táncoltunk és még egy színdarabban is szerepelhettek a gyerekek.

2017. január 16., hétfő