2016. december 20., kedd

Babakarácsony az óvodában

Óvodánkban minden évben Babakarácsonyt ünnepelünk. A gyerekek pár nappal előtte megmosdatják és szépen felöltöztetik a babákat, hogy azok ünneplőbe öltözve várják az ajándékaikat.
A Babakarácsony napján közösen étkezünk, egy közös nagy asztalnál és a gyerekek közösen bontogathatják a "babák ajándékait."

Kerekerdő csoport

Tarkalepke csoport

Napsugár csoport

2016. december 16., péntek

Negyedik gyertyagyújtás

Annak alkalmából, hogy meggyújtottuk Adventi koszorúnkon a negyedik gyertyát, egy kis
bábelőadással kedveskedtek az óvónénik és logopédus nénink a gyerekeknek.
Ezen kívül a Szellőcskék drámacsoport mutatta meg tudását a gyerekeknek.

2016. december 13., kedd

Luca napi hagyományok

A csoportokban már elültették a Luca búzát és a gyerekek megismerkedtek a Luca napi hiedelmekkel és babonákkal.
 Hogy ezeket be is mutassák, idén a Tarkalepke csoport kedveskedett az óvodásoknak egy kis műsorral.

2016. december 12., hétfő

Tarkalepke csoport sütögetése

A szülőkkel közösen egy szép délelőttöt töltöttek el a gyerekek a Tarkalepke csoportban. Az ünnepekre hangolódva mézeskalácsot díszítettek és sütöttek.

Sütögetés a Kerekerdő csoportban

A Karácsonyra való hangolódáshoz hozzátartozik minden évben a közös sütögetést, melyen részt vesznek a gyerekek szülei is. Idén linzer tésztából sütöttek a gyerekek formasüteményeket, melyeket saját kezűleg díszítették ki. Az eredményt pedig sütés után mindenki megkóstolhatta.

2016. december 8., csütörtök

Tűz modul a Margaréta csoportban

Óvodánk évekkel ezelőtt adaptálta a Kompetencia Alapú programcsomagot, melynek egyik eleme a "Tűz modul". Ilyenkor a gyerekek ismerkednek a tűzzel, annak jellemzőivel, használatával és veszélyeivel. A Margaréta csoportosok ebből az alkalomból a helyi pékségbe látogattak el, a csoportszobában pedig izgalmas tűzoltós játékot játszottak.

2016. december 7., szerda

Hangolódás a Karácsonyra a Kerekerdő csoportban

Kerekerdő csoportunkban is mindennap kinyitunk egy ablakot az Adventi naptárunkban, amiben egy kis meglepetés vár egy-egy gyermeket. A meséket gyertyafény mellett hallgatjuk, hangolódunk a közelgő ünnepekre.

2016. december 6., kedd

Mikulás az óvodában

December 6-án kirándulást tettünk a Pilisi Dolinába, ahol is egy nagy meglepetés várta a gyerekeket. Sétánk során a zúzmarás ágak között egyszer csak egy piros köpenyre lettek figyelmesek, majd meglátták magát a Mikulást is. A gyerekek dalokat énekeltek és verset mondtak a Télapónak, aki ajándékokkal jutalmazta meg őket.

2016. november 29., kedd

Első gyertyagyújtás - Zeneiskolások műsora

Az Advent várás első gyertyagyújtásának alkalmából nálunk jártak a Pilisi Zeneiskola növendékei és egy meseszép koncerttel ajándékozták meg a
Játékország Óvoda gyermekeit és felnőttjeit.
 Köszönjük!

2016. november 11., péntek

Márton nap az óvodában

2016. november 11.-én megrendezésre került a Márton napi lámpásfelvonulás. Nagy örömünkre rengetegen eljöttek, hogy velünk emlékezzenek Szent Mártonra. A felvonulás után a gyerekek egy kis műsort tekinthettek meg, meleg tea és libazsíros kenyér várta őket. Köszönjük mindenkinek, aki velünk tartott, várjuk Önöket jövőre is!

2016. október 28., péntek

Egészséghét az óvodában

Október utolsó hete az egészséges életmód jegyében telt egy úgynevezett Egészséghét keretében.
Az óvoda életében mindennap megjelenik az egészséges életmódra nevelés, ám ezen a héten ebben a témakörben izgalmas és változatos tevékenységeken vehettek részt a gyerekek.
Ellátogattak orvosi rendelőbe, patikába, zöldségeshez. Gyümölcs és zöldség salátákat készíthettek, amit közösen fogyasztottak el.

Napsugár csoport
Orvosos szerepjáték